Kenderbolt

Készíts vidám textil nyuszikat

Nem csak húsvétkor, hanem az év bármely napján, kellemes hangulatot csempésznek a lakásunkba

2024. március 13. - Kenderbolt

A tavaszi kézműves elfoglaltságok egyik legkedvesebbike a húsvétra való készülődés. Nagy odafigyeléssel tervezgetjük minden évben otthonunk egyedi dekorációit, az ünnepi asztal díszítő elemeit, és a lelkes locsolkodóknak adott ajándékokat. Sokan választják a húsvéti hosszú hétvégével összeköthető családi látogatásokat, utazásokat. Ilyenkor általában készítünk apró ajándékokat, kedves, szívből jövő alkotásokat az együtt töltött idő emlékére. 

untitled_design_1.jpg

A vidám textil nyuszik kevés alapanyagból, minimális varrási tudással, kézzel is kivitelezhetőek. Kiváló elfoglaltság kisebb gyerekekkel is, a rájuk osztott egyszerűbb feladatok közös megvalósításával.

untitled_design_6.jpg

Így készül egy textil nyuszi:

Hozzávalók:

  • 60*20 cm színes textil a Kenderboltból a nyuszi testének 
  • 5 dkg (kb. 4 maroknyi) vatelin a nyuszi töméséhez
  • 2 db fekete gyöngy vagy apró gomb a nyuszi szemének
  • maradék csipke, szalag, színes gomb, gyöngy a nyuszi díszítéséhez
  • varrótű, cérna, olló, ceruza, gombostű, vasaló
  • papírból nyuszi sablon

untitled_design_4.jpg

untitled_design_7.jpg

untitled_design_10.jpgElkészítés:

  1. A textilt színével befelé, egymás felé fordítva félbehajtjuk, így kapunk egy kétrétegű 30*20 cm-es téglalapot. Rárajzoljuk a papír sablon segítségével a nyuszi formáját, kijelölve azt a részt, ahol a két textilt nem varrjuk egymáshoz. Ez a rés kell majd a kifordításhoz.
  2. A  vonal mentén összevarrjuk a két textil réteget, nyitva hagyva a kijelölt rést, amelynek két szélét megerősítjük varrás közben, mivel a kifordítás során feszülni fog. Ezzel megakadályozzuk a kezdő és végső varratrész bomlását.
  3. A varrás vonalától néhány milliméterre gondosan körbevágjuk a nyusziformát. A hajlatoknál apró vágásokat ejtünk, hogy kifordítást követően az anyag azon a részen ne feszüljön meg. 
  4. A nyuszit kifordítjuk, majd levasaljuk, hogy a művelet során keletkezett gyűrődéseket, ráncokat kisimítsuk. 
  5. A nyuszi testét vatelinnel kitömjük. A fülekkel kezdjük, ollóval, ujjunkkal gondosan beigazgatva a hajlatokba is a vatelint. Érdemes kisebb darabokkal, egymást követően szépen haladni a nyuszi alja felé.
  6. A varrás során szabadon hagyott résen visszahajtjuk az anyagot és apró kézi varró öltésekkel lezárjuk a nyílást.
  7. A nyuszi szemét két oldalon fekete gyöngyökkel vagy apró gombokkal készítjük el úgy, hogy a fejnek ezt a pontját a cérnával közben összehúzzuk. Ügyeljünk arra, hogy a fej két oldalán a szemek szimmetrikusan helyezkedjenek el.
  8. A nyuszi nyakára díszítésként varrhatunk csipkét, szalagot, gombot vagy akár gyöngyöket is. 

 Tipp:  Ha a nyuszit az elkészítés során varrógéppel varrjuk körbe, akkor azt állítsuk a leglassabb fokozatra, hogy a hajlatok, görbe vonalak mentén könnyebben és minél pontosabban vezethessük a tűt.
untitled_design_9.jpgA nyuszi sablon a számítógépen akár a nyomtatás során is újraméretezhető, így ugyanannak a formának a kicsinyített változatát is elkészíthetjük. Ennek köszönhetően egy egész nyuszi család sorakozhat az ünnepeket várva.

untitled_design.jpgNyomtatható nyuszi sablon

A bejegyzés trackback címe:

https://kenderbolt.blog.hu/api/trackback/id/tr9018339193

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása